images/slides/wkrajina.jpg
images/slides/vcela-na-vrbe.jpg
images/slides/upeni-slatina-nad-upou.jpg
images/slides/starost-se-starostkou.jpg
images/slides/rozcesti.jpg
images/slides/ratiborice-zamek.jpg
images/slides/pietni-akce-pamatnik-generala-gablenze.jpg
images/slides/nove-mesto-nad-metuji.jpg
images/slides/mlyn-pl.jpg
images/slides/adr.jpg
images/slides/_zoo-dvur-kralove.jpg
images/slides/_zoo-dvur-kralove-safari.jpg
images/slides/_zima2.jpg
images/slides/_zima.jpg
Ubytování
Fotogalerie
Rezervace
Ceník
Okolí
Kontakt

Skály, horolezectví

V našem regionu můžete navštívit hned několik skalních měst:

ADRŠPAŠSKO-TEPLICKÉ SKÁLY

Rozsáhlá přírodní rezervace romantických pískovcových skal je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v našem regionu. Kromě monumentálních skalních útvarů zde můžete obdivovat také malý a velký vodopád, navštívit středověkou zříceninu hradu Adršpach nebo se projet po skalním jezírku na lodičce. Využijte možnosti projít se labyrintem skalních soutěsek podél řeky Metuje, kde se natáčelo mnoho známých českých pohádek.
Podrobnější informace: http://adrspach.cz

Adršpach
   

BROUMOVSKÉ STĚNY

 
Národní přírodní rezervace, skalní hřeben rozkládající se mezi městy Police nad Metují a Broumovem, je klidnou, zalesněnou oblastí, která se chlubí mnoha skalními věžemi,  překrásnými výhledy do okolí, roklemi a unikátními skalními hřiby, které vznikly nerovnoměrným zvětráváním. Po celém hřebenu vede nespočet značených stezek. Turistickým centrem je vrch Hvězda s kaplí Panny Marie Sněžné a turistickou chatou.
   
Ostaš

OSTAŠ

Ostaš je stolová hora poblíž Police nad Metují. Roku 1956 zde vznikla přírodní rezervace. Turistický okruh dlouhý asi 4km svým návštěvníkům nabízí řadu výhledů na Adršpašsko-teplické skály, Krkonoše a Broumovské stěny. Atrakcí je také skalní bludiště se zajímavými skalními útvary.
   

JIRÁSKOVY SKÁLY (BISCHOFSTEIN)

 
Skalní město s malým barokním zámečkem. Projděte se kolem Černého jezírka a bývalého hradu Skály a vychutnejte si vyhlídku na Ostaš a Polici nad Metují. Značené cesty vedou do Adršpašsko-teplických skal.
   

JAVOŘÍ HORY

Hřeben Javořích hor, po kterém se táhne Česko-Polská hranice, je dominantou zadní části Broumovska a nabízí řadu výhledů jak na českou stranu, tak i do polského příhraničí. Nejvyšší horou je Ruprechtický špičák (881m), kde se nachází rozhledna, z které můžete vidět panorama Krkonoš,  Orlické hory a Hejšovinu.
Javoří hory

 

 

 

V Adršpašsko-teplických skalách, na Křížovém vrchu, na Ostaši, v Jiráskových skalách i v Broumovských stěnách si na své přijdou také vyznavači HOROLEZECTVÍ.
Nutná je však registrace v ČHS nebo členství v organizacích spadajících do UIAA.


Jelikož se jedná o národní přírodní rezervace, věnujte prosím pozornost příslušným omezením a informace si předem ověřte na: http://www.adrspach.cz/aktivity/horolezectvi nebo na http://www.horosvaz.cz !!