images/slides/wkrajina.jpg
images/slides/vcela-na-vrbe.jpg
images/slides/upeni-slatina-nad-upou.jpg
images/slides/starost-se-starostkou.jpg
images/slides/rozcesti.jpg
images/slides/ratiborice-zamek.jpg
images/slides/pietni-akce-pamatnik-generala-gablenze.jpg
images/slides/nove-mesto-nad-metuji.jpg
images/slides/mlyn-pl.jpg
images/slides/adr.jpg
images/slides/_zoo-dvur-kralove.jpg
images/slides/_zoo-dvur-kralove-safari.jpg
images/slides/_zima2.jpg
images/slides/_zima.jpg
Ubytování
Fotogalerie
Rezervace
Ceník
Okolí
Kontakt

Polské příhraničí

I když je náš region pro turisty velmi atraktivní, máte možnost navštívit i zajímavá místa v nedalekém polském příhraničí.

NÁRODNÍ PARK GÓRY STOLOWE

 
Národní park svým charakterem navazuje na Broumovské stěny. Díky nestejnoměrnému zvětrávání skal zde vznikají zvláštní skalní útvary, soutěsky a labyrinty. Nevětší atrakcí jsou dvě skalní bludiště na Velké Hejšovině (Szceliniec Wielki) a v Bludných skalách (Błędne Skały). Szceliniec Wielki (919 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Stolových hor. Další zajímavá místa jsou přírodní rezervace Wielke Torfowisko Batorowskie (rašeliniště), Skalne Grzyby (skály, které se svým tvarem podobají hřibům), Lezyckie Skalki (chráněné rostliny), Biale Skaly (skály ze světlého pískovce) a Radkowskie Skaly (zajímavé skalní útvary a krásné výhledy). Gory stolowe
   

ZÁMEK KSIAZ (Walbrzych)

 
Zámek postavený v 13. století je třetím největším v Polsku. Chlubí se 400 sály, je obklopen 12 zahradními terasami a anglickým parkem s velkým množstvím zvěře.
Další informace: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/
   
Vambeřice

BAZILIKA A POHYBLIVÝ BETLÉM WAMBIERZYCE

Barokní bazilika Navštívení P. Marie z 18. století je nejznámější poutní místo polských Sudet. Ve Vambeřicích se nachází také pohyblivý betlém, pochází u roku 1882 a je složen asi z 800 figurek.
Kontakt: http://www.wambierzyce.pl/
   

KOSTNICE (Czermna)

 
Jediná památka svého druhu v Polsku. Společný hrob obětí Slezských válek z let 1740–1742 a 1744–1745 a obětí epidemií z 18. století.
   

GÓRY SOWIE

 
Soví hory nabízejí svým návštěvníkům kromě krásných výhledů z rozhleden také rozsáhlý podzemní komplex z druhé světové války. Byl postaven vězni z nedalekého koncentračního tábora Gross-Rossen. Komplex nebyl nikdy využíván a dodnes není jasný ani jeho význam. Nejdelší a zároveň nejzajmavější zpřístupněný komlex je Osówka.
   

PEVNOST KLODZKO

 
Pevnost vybudována v 18. století na základech středověkého hradu sloužila jako kasárna a vězení, později jako vojenské sklady. Je největším fortifikačním opevněním tohoto druhu v Dolním Slezsku.
   

SKANZEN (Pstrążna)

 
Muzeum lidové kultury pohoří Sudet. Během roku zde probíhají nejrůznější akce.
   
V posledních letech se hitem staly tzv. PSTRUŽNY.
Pstruha, kterého si během několika minut sami ulovíte v blízkém rybníku, vám kuchař na počkání upraví. Rybářské náčiní je k zapůjčení. Restaurací tohoto typu je v polském příhraničí celá řada např. Pstrążna,…
pstružny
   

Další zajímavosti:

 
Filumenistické museum (Bystrzyca Klodzka)- museum věnované ohni, zápalkám, zapalovačům
Museum žáby (Kudowa Zdrój)- žáby v jakékoliv podobě
Museum hraček (Kudowa Zdrój)
Pohádková zahrada (Miedzygórze)- pohádkové postavy z kořenů, šišek a kůry