images/slides/wkrajina.jpg
images/slides/vcela-na-vrbe.jpg
images/slides/upeni-slatina-nad-upou.jpg
images/slides/starost-se-starostkou.jpg
images/slides/rozcesti.jpg
images/slides/ratiborice-zamek.jpg
images/slides/pietni-akce-pamatnik-generala-gablenze.jpg
images/slides/nove-mesto-nad-metuji.jpg
images/slides/mlyn-pl.jpg
images/slides/adr.jpg
images/slides/_zoo-dvur-kralove.jpg
images/slides/_zoo-dvur-kralove-safari.jpg
images/slides/_zima2.jpg
images/slides/_zima.jpg
Ubytování
Fotogalerie
Rezervace
Ceník
Okolí
Kontakt

Pěší a cykloturistika

 
Milovníci aktivně strávené dovolené se u nás nudit určitě nebudou...

PĚŠÍ TURISTIKA

 

"Krakonošova zahrada v užším smyslu je onen kraj, ono do tvrdé země zaryté údolí Úpy, kolem něhož se rýsují veliké, svaté, pohádkové obrysy: Sněžka, Kozí hřbet, Brendy, Žaltman, Hejšovina... Potkáte tu černé, erratické balvany podobné modlám, a permská půda je červená skoro jako krev. Z jara prýští ze skal a lesů stříbrná vlhkost, zurčí praménky a řítí se bystřiny, a snad nikde na světě pak nevykvete tolik sasanek, tolik slziček, vřesu a mateřídoušky, hořkého koření, tolií a vstavačů jako tam.“
  Karel a Josef Čapkovi
   
 
Také vy můžete využít celou síť velmi dobře značených turistických stezek a vydat se za krásami našeho regionu.
Mírně zvlněný terén podhůří Jestřebích hor je vhodný opravdu pro každého. Projděte se krásnou přírodou Kladského pomezí, nadechněte se čerstvého horského vzduchu a vychutnejte si nádherné výhledy do okolí. Seznamte se při svých toulkách s přírodními a kulturními památkami našeho regionu. Ty nejzajímavější najdete v našich odkazech.
turistika
Výlet můžete podniknout samozřejmě také do nedalekého Krkonošského národního parku, kde se nachází nejvyšší hora České republiky-Sněžka (1602m), nebo do Orlických hor. I zde jsou pro vás připraveny turistické trasy, které vás zavedou na atraktivní místa i na místa, která jsou možná někdy neprávem opomíjená, ale neméně zajímavá.
Neváhejte a poznejte pohádkový kraj Boženy Němcové, Aloise Jiráska a bratří Čapků!
   

CYKLOTURISTIKA

 
Krásná zvlněná krajina v podhůří Krkonoš a Jestřebích hor jistě potěší vyznavače cykloturistiky, dokáže uspokojit rodinu s malými dětmi i bikery, kteří si chtějí sáhnout až na dno svých fyzických sil.
Zdatnější cyklisté mohou podniknout například výlety do Krkonoš, Orlických hor či Broumovských stěn. Pro méně zdatné návštěvníky je ideální oblast České Skalice, Nového Města nad Metují a Jaroměře.
cyklistika K dispozici je vám celá síť cyklostezek s odpočívadly a informačními panely.
Pokud nechcete vozit kola se sebou na dovolenou, můžete si je zapůjčit od společnosti České dráhy a.s. přímo na vlakovém nádraží v České Skalici.
V létě můžete využít služeb CYKLOBUSŮ, které jezdí do Krkonoš, Orlických hor a Kladského pomezí.
Cyklobusy jsou v provozu od května do září.
Bližší informace a podrobný jízdní řád najdete na: http://www.kralovehradeckyregion.cz
   

Několik typů na výlet:

 
1) Cyklotrasa č. 4034 Dolní Metuje (31km)  
Nenáročná trasa vhodná i pro rodiny s dětmi vede malebným údolím řeky Metuje do Nového Města nad Metují (zámek) a dále pekelským údolím až do Náchoda (státní hranice).
Jaroměř, Josefov (vlak) – Starý Ples – Šestajovice – Roztoky – Slavětín nad Metují – Černčice – Krčín – Nové Město nad Metují – Peklo – Ostrovy – Bražec – Náchod, Staré Město (vlak, bus)
   
2) Cyklotrasa č. 4018 Okruh Boženy Němcové (35km)  
Středně náročná trasa, kterou zvládnou i větší děti, vede údolím řeky Úpy, podél rybníků Špinka, Brodský (koupání), kolem zříceniny Vízmburk a Devíti křížů, ke kterým se váže zajímavá pověst, přes Červený Kostelec opět do Ratibořic (Babiččino údolí, zámek)
Ratibořice (vlak Česká Skalice) – Slatinský mlýn – Havlovice – Devět Křížů (možnost návratu) – Červený Kostelec, aut. nádr. – Špinka – Řešetova Lhota – Třtice – Studnice – Zlíč – Česká Skalice (vlak) – Ratibořice
 
3) Cyklotrasa č. 4091 Panskou cestou (25km)
Nenáročná trasa po hřebenu Jestřebích hor nabízí nespočet překrásných vyhlídek do okolí, stezku můžete kombinovat se spoustou navazujících cyklotras.
Lhota u Trutnova (vlak Trutnov, Poříčí) – Bezděkov – Paseky v Jestřebích horách – Odolov – Krkavčina (možnost návratu) – Horní Kostelec – Kostelecké Končiny – Horní Rybníky – Zábrodí (koupání, bus)