images/slides/wkrajina.jpg
images/slides/vcela-na-vrbe.jpg
images/slides/upeni-slatina-nad-upou.jpg
images/slides/starost-se-starostkou.jpg
images/slides/rozcesti.jpg
images/slides/ratiborice-zamek.jpg
images/slides/pietni-akce-pamatnik-generala-gablenze.jpg
images/slides/nove-mesto-nad-metuji.jpg
images/slides/mlyn-pl.jpg
images/slides/adr.jpg
images/slides/_zoo-dvur-kralove.jpg
images/slides/_zoo-dvur-kralove-safari.jpg
images/slides/_zima2.jpg
images/slides/_zima.jpg
Ubytování
Fotogalerie
Rezervace
Ceník
Okolí
Kontakt

Nejbližší okolí

Zde uvádíme několik zajímavých míst a památek v téměř bezprostřední blízkosti našeho ubytování:

RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ

 

Malé městečko ležící v malebné Rtyňsko-Svatoňocké kotlině v podhůří Jestřebích hor bylo v roce 1775 centrem selského povstání. Tyto selské bouře připomíná socha rychtáře Antonína Nývlta, která je zapsána na seznamu kulturních památek. Dominantu města tvoří dřevěná zvonice z roku 1544. Navštívit zde můžete také museum. Za zhlédnutí stojí socha krále Davida od známého sochaře Matyáše Bernarda Brauna. Rozvoj města ovlivnila v minulosti těžba černého uhlí. Této tematice se věnují naučné stezky, které vycházejí ze Rtyně a Malých Svatoňovic. Panorama Krkonoš si můžete prohlédnout z dřevěné vyhlídkové věže, která je spolu s dětským hřištěm součástí odpočinkové zóny čerpací stanice.

Rtyně
   
 

JESTŘEBÍ HORY

  Jestřebí hory jsou díky své poloze a členitosti ideálním místem pro milovníky turistiky, cykloturistiky nebo běžek. Celý region je protkán sítí značených turistických tras a cyklostezek, v zimě se zde strojově upravují běžecké trasy, které dále pokračují i v sousedním Polsku. Na nejvyšším vrcholku Žaltman (739 m n.m.) stojí stejnojmenná rozhledna, která nabízí výhled do širokého okolí. Turisty velmi oblíbená je tzv. „Panská cesta,“cesta táhnoucí se po hustě zalesněném hřebenu hor od Trutnova až po Hronov. Navštívit můžete také sluj proslulého loupežníka Lotranda. K odpočinku a občerstvení slouží Jestřebí bouda (Řehačka). Celým hřebenem se táhne linie opevnění s velkým počtem militárních útvarů, která byla zbudována před druhou světovou válkou.
   

MALÉ SVATOŇOVICE

Bývalá hornická vesnička je rodištěm známého spisovatele Karla Čapka, což připomíná sousoší bratří Čapků na náměstí. V jejich rodném domě bylo zřízeno museum. Město je také známým poutním místem. O svatoňovických poutích píše dokonce Božena Němcová ve své Babičce. Můžete zde také ochutnat vodu z léčivé studánky nebo se projít po Mariánském sadě.
bratři Čapkové
   

VÍZMBURK, DEVĚT KŘÍŽŮ

 
Zřícenina středověkého hradu Vízmburk a kamenný kříž s devíti malými křížky je opředen pověstí, kterou popsala Božena Němcová v povídce Krvavá svatba.
   

ZOO DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

ZOO ve Dvoře Králové patří mezi největší zoologické zahrady v ČR a je největším chovatelem afrických zvířat v celé Evropě. Jako jediná zoologická zahrada v ČR nabízí svým návštěvníkům možnost navštívit v letních měsících Africké safari. Veřejnost se tak může projet speciálně upravenými patrovými autobusy, nově i ve vlastním autě, mezi volně vypuštěnými zvířaty. Zažijete výlet do africké divočiny, kde kolem vás budou volně pobíhat stáda zeber a antilop.
Informace: http://www.zoodvurkralove.cz
zoo
   
babiččino údolí

BABIČČINO ÚDOLÍ

Babiččino údolí a zámek Ratibořice je známý především z knihy Babička od B. Němcové a patří k nejnavštěvovanějším výletním místům v našem regionu. Projděte se údolím řeky Úpy, navštivte zámek a prohlédněte si Staré bělidlo, Viktorčin splav, Ludrův mlýn nebo pomník babičky s dětmi. V Babiččině údolí se celoročně pořádá řada kulturních akcí. Dvakrát ročně zde „ožívají“ postavy z knihy Babička.
Bližší informace: www.ratiborice-babiccinoudoli.cz
   

HRONOV

 

Rodiště známého českého spisovatele Aloise Jiráska.