images/slides/wkrajina.jpg
images/slides/vcela-na-vrbe.jpg
images/slides/upeni-slatina-nad-upou.jpg
images/slides/starost-se-starostkou.jpg
images/slides/rozcesti.jpg
images/slides/ratiborice-zamek.jpg
images/slides/pietni-akce-pamatnik-generala-gablenze.jpg
images/slides/nove-mesto-nad-metuji.jpg
images/slides/mlyn-pl.jpg
images/slides/adr.jpg
images/slides/_zoo-dvur-kralove.jpg
images/slides/_zoo-dvur-kralove-safari.jpg
images/slides/_zima2.jpg
images/slides/_zima.jpg
Ubytování
Fotogalerie
Rezervace
Ceník
Okolí
Kontakt

Zábava

V našem regionu můžete strávit svou dovolenou nejen poznáváním okolních kulturních a přírodních krás, ale užijete si zde i spoustu aktivní zábavy. Navštívit můžete také některou z pravidelných kulturních akcí:

BOBOVÁ DRÁHA ŠPINDLERŮV MLÝN

Krkonošská bobová dráha je vyhledávaným cílem návštěvníků všech věkových kategorií. Byla postavena v roce 1997 jako první atrakce tohoto druhu v ČR. Je dlouhá 1400m a dle názoru jednoho z výrobců patří mezi tři nejatraktivnější projekty tohoto druhu na světě. Nevšední zážitek ještě umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš.
Kontakt: http://www.bobovka.cz/
bobová dráha
   

GEOCACHING

 
 Nechte se unést hledáním pokladů(keší) v našem regionu. Postačí vám k tomu obyčejná GPS navigace. Geocaching vás zavede na místa, kde můžete něco zajímavého vidět nebo se třeba poučit o historii dané oblasti. To vše je navíc umocněno pocitem napětí z objevování. Zdejší region je díky své rozmanitosti pro geocaching jako stvořený. Vyhledávanou oblastí jsou například Jestřebí hory nebo klidná oblast červenokosteleckých rybníků. 
   

MONKEYPARK ŠPINDLERŮV MLÝN

 
Monkeypark je nejdelší lanový park v Krkonoších. Je určen nejširší veřejnosti včetně dětí od 140cm. Je zkonstruován tak, aby si zde na své přišli jak zdatnější jedinci, tak netrénovaní návštěvníci či děti. Nejedná se o umělé lanové centrum, protože překážky jsou umístěny mezi stromy ve vzrostlém lese. Pro nejmenší děti je zde k dispozici bezplatný lanový parčík s jednoduchými překážkami.
Bližší informace: http://www.bobovka.cz/
   

PAINTBALL PETŘÍKOVICE

 
Paintball v Petříkovicích nabízí 3 bitevní arény pod širým nebem, rozlehlý areál pro souboje, přirozený terén i umělé překážky. Raritou je pěchotní bunkr. V nabídce je také možnost zúčastnit se otevřených soubojů.
Informace: www.petrikovice.cz/paintball
   

ADRENÁLIUM VELKÝ DŘEVÍČ

 
Krytá čtyřúrovňová motokárová dráha je evropským unikátem. Areál dále nabízí celou řadu sportovních aktivit: lukostřelba, lezecká stěna, strašidelné bludiště, ricochet, kroket, tenis,…
Bližší informace: http://www.adrenalium.cz
   

LANOVÉ CENTRUM (Adršpach)

 
Areál nízkých a vysokých lanových lávek vhodných pro všechny věkové kategorie.
Další informace: http://www.adrcentrum.cz
   

DINOPARK KARLOW (POLSKO)

Zábavní park s asi 30 modely prehistorických zvířat se nachází v nádherném stylovém prostředí polského národního parku Góry Stolowe.
Podrobnější informace: http://www.park-dinozaury.pl/
dinosaurus
   

GOLF ZALOŇOV

 
Nová Amerika Golf Resort je jedním z největších golfových hřišť v ČR. Využijte 18 jamkové pečlivě upravené golfové hřiště v mírně zvlněném terénu poblíž Jaroměře.
Kontakt: http://novagolf.cz
   
golf

AQUA GOLF HRADEC KRÁLOVÉ

V Hradci Králové je nově otevřen jedinečný tréninkový areál Aqua Golf, největší vodní driving range v Evropě. Zapůjčení holí zdarma. Areál nabízí ideální podmínky pro trénink golfu pro začátečníky i pokročilé hráče. Odpaluje se do jezera.
   

MINIGOLF

 
Milovníci minigolfu mohou navštívit sportovní areál v Havlovicích, kde se nachází 14jamkové hřiště s půjčovnou holí a míčků, nebo Autocamping Rozkoš u České Skalice.
   

BOWLING

 
Přímo v našem městě se nachází Bowling bar s dvěma bowlingovými dráhami, stolním fotbálkem a šipkami. Nesmí chybět jukebox, karaoke, velkoplošná projekce a wi-fi připojení. Další možnost zahrát si bowling nabízejí okolní větší města Trutnov a Náchod.
   

VÍCEÚČELOVÉ HŘIŠTĚ RTYNĚ V P.

 
Tenisový kurt, hřiště na volejbal, basketbal a mnoho dalšího. Areál ZŠ a ZUŠ Rtyně v P.
   

SPORTOVNÍ AREÁL HAVLOVICE

 
Tenisový kurt, hřiště na plážový volejbal, minigolf, nohejbal, ruské kuželky, stolní tenis, pétanque.
Bližší informace: http://www.havlovice.cz
   

VYJÍŽĎKY NA KONÍCH

 
Toužíte prožít nevšední zážitek a poznat krásy Kladského pomezí z koňského hřbetu? Využijte služeb místních jezdeckých klubů nebo chovatelů koní:
Farma Turov (Hronov)
Chov koní Dvorka (Radvanice)
Stáj PARADISO - FASSATI (Jaroměř)
Jezdecký klub Ranč Lipí (Náchod)
Ranch Gallop (Malé Poříčí u Náchoda)
Jízdárna DALEN Náchod
koně
   

FESTIVALY, KULTURNÍ A JINÉ AKCE

 
 

V průběhu celého roku se v našem regionu pravidelně koná řada kulturních akcí a festivalů. Svou pestrostí dokážou oslovit návštěvníky všech věkových kategorií. Zde uvádíme nejznámější z nich:

 

 

TRUTNOV OPEN AIR FESTIVAL (srpen)

 

Jeden z největších a nejznámějších hudebních festivalů v ČR s širokým spektrem koncertů různých žánrů. V roce 2007 byl „náčelníkem festivalu“ prohlášen bývalý prezident ČR Václav Havel.

 

MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL ČERVENÝ KOSTELEC (srpen)

Na pětidenním festivalu, který je věnován tradičním lidovým tancům a zvykům, vystupují soubory z celého světa. Festival je pořádán pod patronací mezinárodní organizace lidového umění I. O. V., která je zařazena na seznamu UNESCO.

 

KOLETOVA RTYNĚ (květen)

 Navštivte festival dechové hudby s více než padesátiletou tradicí, na kterém vystoupily již tisíce hudebníků a mnoho známých umělců.

 

NOTA RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ (srpen)

Festival potěší především milovníky country, folku a bluegrassu. 

JIRÁSKŮV HRONOV (srpen)

Mezinárodní festival amatérského divadla všech divadelních žánrů pojmenovaný podle hronovského rodáka, známého spisovatele, Aloise Jiráska je nejdéle trvajícím amatérským festivalem na světě. Byl založen v roce 1931.

FESTIVAL CYKLISTIKY (BUJARÁ ÚPICE) (červen)

 Soubor cyklistických závodů zakončený jednodenním hudebním festivalem.

ÚPĚNÍ (červen)

Zábavná recesistická plavba po řece Úpě, téměř na čemkoliv, pobaví nejen děti ale i dospělé. Lze spojit s velmi příjemnou procházkou podél řeky Úpy, návštěvou zříceny hradu Vízmburk nebo Babiččina údolí.

NOVOMĚSTSKÝ HRNEC SMÍCHU (červen)

Festival, pořádaný v Novém Městě nad Metují, je soutěžní přehlídkou nových českých filmových a televizních komedií, součástí je bohatý doprovodný program.

ROCK FOR PEOPLE V HRADCI KRÁLOVÉ (červenec)

Zpravidla čtyřdenní hudební festival s několika scénami patří k největším a nejnavštěvovanějším hudebním festivalům v ČR.
 

Další akce a festivaly:

Náchodská Prima sezona (květen)- festival studentské tvořivosti

Divadelní festival v Červeném Kostelci (březen)

Boučkova Jaroměř (únor)- přehlídka loutkářských souborů

Vysokovský kohout (listopad)- přehlídka amatérských filmů s mezinárodní účastí

Studánecká Čapkiana (květen)- literární festival s četbou bratří Čapků

Vodnické slavnosti (srpen)

Vízmburské slavnosti (září)

Last summer (říjen)- setkání folkrockových kapel na Jestřebí boudě